Strona główna

Sklep internetowy Konopija.pl

Oferujemy najwyższej jakości produkty medycyny naturalnej, suplementy ziołowe i witaminy. Wszystkie cywilizacje, na wszystkich kontynentach stosowały zioła od zarania dziejów. Baba Vanga mawiała: "Pamiętajcie, na każdą chorobę jest zioło". 

Rośliny od zawsze fascynowały ludzi. Wiążą się z nimi różne obyczaje czy wierzenia, zwłaszcza w magiczne działanie ziół. Ludzie szukali w roślinach panaceum na przeróżne dolegliwości – nie tylko ciała, ale i duszy. Medycyna ludowa, opierająca się na ziołolecznictwie i pogańskiej jeszcze magii, była częścią tradycji kulturowej naszego społeczeństwa i odgrywała w przeszłości znaczną rolę w jego integracji. 

W czasach średniowiecza nastąpił rozwój ziołolecznictwa. Rozwinęła się wówczas sztuka prowadzenia bardzo obszernych i bogato ilustrowanych zielników, będących swoistymi katalogami roślin leczniczych. Terapia roślinna, do czasów powstania nowoczesnej farmacji, była powszechnym sposobem leczenia nie tylko w chatach chłopskich, ale także w dworkach szlacheckich i w pałacach magnackich. Stąd niezwykła popularność na ziemiach polskich herbarzy i zielników. Świadomość leczniczych właściwości roślin była wysoka. 

Szałwia uprawiana jest w Polsce od kilkuset lat. Przypisywano jej zawsze wyjątkowe właściwości lecznicze i uważano ją za lek uniwersalny. W czasach Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego tak mocno wierzono w lecznicze właściwości szałwii, że nazywano ją różdżką życia. Stosowana była zwłaszcza w leczeniu trudno gojących się ran. Połączona z majerankiem, lawendą oraz rutą i zalana alkoholem, pomagała na suchoty i podagrę, usuwała bóle artretyczne, bóle kręgosłupa i nerwów obwodowych, a nawet ataki padaczki. Potwierdza to przysłowie: Kto ma szałwię w ogrodzie, tego śmierć nie ubodzie. W kalendarzu są dni szczególne dobre do zbierania ziół. Takim dniem, zgodnie z tradycją ludową, jest św. Jana (24 czerwca), ale także oktawa Bożego Ciała, św. Piotra i Pawła (29 czerwca) i oczywiście święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwanej Matką Boską Zielną (15 sierpnia).

Dzień świętego Jana woła: rwij rumianek,

zbieraj zioła, bo domowe ziółka,

leki, lepsze nieraz niż z apteki.

Zbieraj rumianek, bo święty Janek.

Niestety wielu z nas odeszło od powszechnego stosowania ziół w medycynie.

Ładna cera, odprężone ciało i zadbane włosy każdemu zapewniają dobry nastrój. Dzięki stosowaniu „domowych” kosmetyków zawierających zioła, możemy uzyskać zaskakująco pozytywny efekt. Co dwa, trzy dni, warto podarować sobie pół godzinki na odżywczą maseczkę czy relaksującą kąpiel. Nasza skóra i włosy na pewno odwdzięczą się nam pięknym wyglądem.

Umiejętne stosowanie ziół pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Zmiana nawyków konsumentów bardzo wyraźnie pokazuje, że większość zakupów dokonywanych jest w sieci. Dlatego konopija.pl - sklep internetowy jest bardzo dobrze postrzeganą przez klientów formą dotarcia do produktów. Wzrost świadomości konsumentów plasuje suplementy ziołowe, w tym konopne w czołówce produktów, które kojarzymy ze zdrowym stylem życia.

Sklep CBD kilka lat temu zostałby uznany za miejsce spotkań osób z pod ciemnej gwiazdy. Na szczęście wiedza jest szeroko dostępna, a kolejny konopny sklep internetowy czy stacjonarny nikogo już nie dziwi. Skala wieku osób robiących zakupy z dnia na dzień się powiększa. Pytania kierowane do sprzedawców są na wysokim poziomie, co świadczy o dużej wiedzy potencjalnych nabywców. Suplementy konopne są bardzo wysokiej jakości, a ich działanie nie pozostawia już najmniejszych złudzeń. Wielu lekarzy, weterynarzy, naturoterapeutów bez oporów zaleca swoim pacjentom produkty z CBD. Konopny sklep internetowy to ciekawy biznes.

Product added to wishlist

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz aby poprawić jakość realizowanych usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.